W dniach 12‑13 września 2018 uczestniczyliśmy w wydarzeniu pełnym inspiracji i wiedzy merytorycznej. Na zaproszenie Microsoft, wzięliśmy udział w V edycji Kongresu HR Summit organizowanego przez Puls Biznesu. 

Rozmawialiśmy o tym, jak budować kompetencje, które powodują, że HR w danej firmie skutecznie, efektywnie i realnie współtworzy sukces organizacji.

W naszej części prezentacji omawialiśmy korzyści wynikające ze zwiększania zaangażowania pracowników w firmie. Pokazaliśmy jak synergia najlepszych praktyk HR i najnowszych technologii wspiera organizację w utrzymaniu wysokiego poziomu zaangażowania pracowników. Wzrost potencjału pracowników jest wzrostem kapitału firmy. Dlatego, nasza prelekcja dotyczyła zaangażowania, jako kapitału o który trzeba dbać. 

HR SUMMIT 2018 24 WMHR SUMMIT 2018 36 WM

Działy HR dzięki wsparciu wzrostu zaangażowania pracowników wspierają całą organizację, bo zaangażowany pracownik to pracownik, który wyróżnia się większą produktywnością, popełnia mniej błędów i wykazuje się mniejszą absencją. 

zaangazowanie1

Jak w dzisiejszym świecie można wpłynąć na zaangażowanie pracowników?

Z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia, która skutecznie realizuje strategię zarządzania zasobami ludzkimi. Możemy stworzyć warunki pracy wspierające kreatywność, komunikację i zadowolenie z pracy. Analogicznie do życia prywatnego, gdzie intuicyjne aplikacje wspierają nas w życiu codziennym, są dostępne w każdym miejscu i na różnych urządzeniach, w życiu zawodowym również oczekujemy, że będziemy korzystać z cyfrowej przestrzeni, która będzie nas wspierała. Dziś możemy mieć narzędzia, które zapewnią transparentne procesy, indywidualne podejście, dedykowane kanały komunikacji, informacje aktualizowane on-line, dostępne na różnych urządzeniach oraz zapewniające interakcje.

Zaprezentowaliśmy na konferencji trzy ważne procesy HR:

  • rekrutacji
  • onboardingu
  • performance management

W tych obszarach możemy wpływać na zaangażowanie pracowników. Dział HR jako strategiczny partner biznesowy może tworzyć wartość dodaną dla działów biznesowych i wspierać realizację strategicznych celów firmy.

Trudno jednak wyobrazić sobie działania angażujące całą organizację bez odpowiednich narzędzi

Rekrutacja to proces w którego celem jest przyciągnięcie do organizacji talentów. Należy również zwrócić uwagę jak ważne jest dziś budowanie marki pracodawcy m.in. poprzez tworzenie pozytywnych doświadczeń kandydatów.

Aplikacja Attract Microsoft Dynamics for Talent jest odpowiedzią na dzisiejsze potrzeby nowoczesnych organizacji wykorzystujących mocne strony technologii w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej. Oczekiwaniem biznesu jest, że nowi pracownicy będą efektywni, że szybko odnajdą się w nowym miejscu i nie stracą swojego entuzjazmu oraz zaangażowania.

Aplikacja Onboard Microsoft Dynamics for Talent to intuicyjne narzędzie, które sprawi, że pracownik poczuje się pewnie w nowym miejscu i szybko zacznie wykorzystywać swój potencjał.

Biznes wyznacza cele organizacji, ale osiągamy je dzięki realizacji zadań przez poszczególnych pracowników. Wykorzystując funkcjonalność Performance management w Microsoft Dynamics for Talent wspieramy pracowników w osiąganiu przez nich celów. Dajemy im narzędzie, które pozwoli im monitorować realizację celów. Co więcej  jest to platforma, która łączy managera ze swoimi podopiecznymi.

co cie motywuje

Udział w tym wydarzeniu był dla nas niezwykle inspirujący. Wymiana doświadczeń oraz rozważanie na temat trendów w HR, które mogą się niebawem pojawić spowodowała, że zakończyliśmy tą dwudniową konferencję z głową pełną pomysłów na nowe rozwiązania technologiczne z zakresu Human Capital Management.

Zapraszam na kolejne wydarzenia z naszym udziałem oraz do rozmów z nami jak stworzyć nowoczesną cyfrową przestrzeń. 

Chcesz wiedzieć więcej? 

Skontaktuj się z nami i dowiedz się jak Twoja firma może budować zaangażowanie i trwałe relacje z pracownikami dzięki rozwiązaniu Dynamics 365 for Talent. 

Przeczytaj także inne wpisy z tej kategorii:

e-max.it: your social media marketing partner