7 czerwca 2018 odbyło się śniadanie biznesowe pod hasłem „Cyfrowa transformacja w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim”. Spotkaliśmy się aby porozmawiać o nowych trendach w HR i o tym jak narzędzia informatyczne wspierają nas w zarządzaniu tym co najcenniejsze - kapitałem ludzkim.

Przed jakimi wyzwaniami stoją dzisiaj organizacje w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim?

Spotkanie rozpoczęliśmy od rozmowy o zmianach jakie niesie za sobą cyfrowa transformacja i aktualnych trendach w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim na 2018 rok. Dzisiejszy świat jest światem zdigitalizowanym, pracujemy w rozproszonych zespołach, co powoduje, że konieczne jest zapewnienie możliwości współpracy i szybkiego dostępu do informacji. Pracownicy wykazują się większą mobilnością i ich oczekiwania w zakresie stosowanych narzędzi informatycznych są coraz większe. Pracownicy chcą wykorzystywać narzędzia intuicyjne, ergonomiczne, które mogą personalizować i uruchamiać na dowolnym urządzeniu (laptop, smartfon, tablet). Zauważalne trendy na ten rok to m.in. coraz większa ilość procesów rekrutacji przy jednoczesnym zapewnieniu jej transparentności oraz budowanie marki pracodawcy.

Jak wyszukać, przyciągnąć i zaangażować najbardziej wartościowych pracowników przy wykorzystaniu Microsoft Dynamics 365 for Talent?

Wraz z Martą Poniatowską, konsultantem zespołu Bonair HCM, zaprezentowałyśmy możliwości Microsoft Dynamics 365 for Talent. Pokazałyśmy jak platforma wspiera nas w realizacji trzech scenariuszy transformacji HR w obszarze zarządzania Talentami:

  • Przyciąganie - jak szybciej zatrudniać najlepszych, budować markę pracodawcy i zapewniać transparentność procesów,
  • Wdrażanie - jak budować efektywne zespoły, jak zorganizować proces onboardingu aby był skuteczny,
  • Rozwijanie - jak maksymalizować potencjał zespołów.

Magda Marta blog HC365

Jak kompleksowo zarządzać kapitałem ludzkim w organizacji? 

Zespół HCM Bonair posiada kompetencje i rozwiązania informatyczne do kompleksowej obsługi zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji, zarówno w miękkim jak i twardym HR. W drugiej części spotkania zaprezentowaliśmy nasze doświadczenia w zakresie wdrożeń twardego HR. Rozmawialiśmy o tym, co zyskali nasi klienci wdrażając produkty Microsoft Dynamics w tym nasze autorskie rozwiązanie do obsługi kadrowo-płacowej. Wskazałam na kluczowe procesy, które usprawniamy podczas wdrożeń naszych systemów w zakresie twardego HR.

Uczestnicy spotkania mieli okazję na żywo zobaczyć możliwości naszego nowego produktu HumanCapital365!

granda HC365

Czym jest HumanCapital365? 

To kompleksowe rozwiązanie stworzone na platformie Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations zawierające rozwiązania z zakresu twardego HR zgodnego z polskim prawem, rozwiązania z zakresu miękkiego HR oraz pełną integrację ze standardowymi modułami Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations m.in. Księga główna, Środki trwałe, Kontrola produkcji.

Po więcej informacji o HumanCapital365 zapraszamy na naszą stronę: http://bit.ly/2iWQMby

Przykładowe wskaźniki w HR oraz narzędzia wykorzystywane w analizie.

Nie mogliśmy nie poruszyć kwestii analizy danych z zakresu HR. Dzięki narzędziom informatycznym działy HR są w stanie dostarczyć informacje o kluczowych dla organizacji wskaźnikach. Platforma Microsoft Dynamics 365 for Finance and Operations wspiera organizacje w zarządzaniu opartym na faktach poprzez wyliczanie KPI oraz pulpity z wizualizacją danych.

Jak wykorzystać elementy gry do aktywizacji pracowników i podnoszenia ich efektywności?

Na koniec zaprezentowaliśmy nowy sposób angażowania pracowników – Grywalizacja. Microsoft Dynamics 365 – Gamification to aplikacja dzięki, której wykorzystując elementy gry aktywizujesz i podnosisz efektywność pracowników.

zespół hc365 blog

Spotkanie w formie śniadania, pozwoliło nam na rozmowę przy kawie o wyzwaniach przed jakimi stoją pracownicy działów HR, oczekiwaniach w stosunku do narzędzi informatycznych oraz wymianę doświadczeń. 

Relacje z wydarzenia możecie zobaczyc na naszym profilu na Facebooku LinkedIn

Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, było to dla mnie przede wszystkim bardzo inspirujące spotkanie. Tworzenie rozwiązań informatycznych z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi jest pasją zespołu Bonair HCM i mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję spotkać się, aby rozmawiać o zarządzaniu zasobami ludzkimi, w tym jak świat IT może wpierać działania HR. 

Chcesz wiedzieć więcej? 

Skontaktuj się z nami i uzyskaj więcej informacji o rozwiązaniu HumanCapital365

Przeczytaj także inne wpisy z tej kategorii:

e-max.it: your social media marketing partner