Microsoft Inspire 2018 – to już historia…

Jest już tradycją, że Bonair jest uczestnikiem najważniejszego wydarzenia w świecie Microsoft. W tym roku na spotkanie pojechała dwuosobowa delegacja.

W konferencji Microsoft Inspire 2018 uczestniczyło 16 000 osób z całego świata, w tym 110 partnerów z Polski. W ciągu 4 dni obyło się wiele sesji i warsztatów tematycznych z różnych obszarów – od zagadnień czysto teoretycznych, poprzez prezentację produktowe na konfiguracji i doświadczeniach partnerów kończąc.

MS DO Inspire2018

Konferencja stworzyła wiele okazji aby móc spotkać się i porozmawiać z wieloma partnerami, których rozwiązania mogłyby uzupełnić ofertę Bonair. Wymiana doświadczeń i nawiązane kontakty z partnerami, będą w przyszłości owocować realizacją wspólnych przedsięwzięć i dalszym rozwojem oferty w oparciu o produkty Microsoft - czego jesteśmy pewni. Pierwsze efekty tych spotkań będą widoczne już w najbliższym czasie.

W części Exibitions – kilkudziesięciu dostawców rozwiązań, aplikacji, technologii oraz sprzętu działających w infrastrukturze Microsoft prezentowało swoje produkty i usługi. Również Microsoft prezentował pełne portofolio swoich produktów, łącznie z Linkedinem i GitHubem. Na stoisku z platformą Microsoft Dynamics 365 można było zobaczyć wszystkie aplikacje platformy Dynamics i co najważniejsze dla nas - było to jedno z największych ekspozycji produktowych na całym Inspire 2018. 

Krótką relacją nie oddamy skali i rozmachu tegorocznego przedsięwzięcia. Poniżej znajdziesz materiały i najnowsze wiadomości z wydarzenia. 

Więcej o samej konferencjihttps://partner.microsoft.com/en-US/inspire/

Projekt bez tytułu 2

"As we look forward, the opportunity for us to serve our customers in this new era of the intelligent cloud and the intelligent edge is far greater, I've lived through the client-server, the web, mobile, cloud. But what we're going to see going forward is going to be even more profound." – powiedział Satya Nadella.

W roku 2017 Partnerzy Microsoft wygenerowali 1 bilion dolarów przychodu dzięki współpracy z rozwiązaniami Microsoft, co świadczy o rosnącej popularności rozwiązań Microsoft na całym świcie.

Microsoft konsekwentnie buduje strategię, w ramach której dostarcza komplementarny portfel technologii i narzędzi informatycznych (systemy operacyjne, cloud, aplikacje biznesowe, mobile oraz security). Główne obszary dalszego rozwoju produktów według Microsoft to:

  • Intelligent Cloud, Intelligent Edge
  • Azure
  • Sztuczna inteligencja Al
  • Microsoft 365
  • Aplikacje biznesowe Microsoft Dynamics 365

Głównym przesłaniem konferencji była informacja, że obecne rozwiązania Microsoft są komplementarne i wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc jedną wspólną platformę - Microsoft Dynamics, rozwiązania pakietu Office np.: Teams, StuffHub, Yammer, SharePoint, narzędzia programistyczne, narzędzia Azure - czyli cała oferta Microsoft. Uzupełnieniem oferty rynkowej tworzącym kompletny ekosystem rozwiązań IT, a jednocześnie będących uzupełnieniem luk wymagań biznesowych lub rozwiązań dedykowanych dla biznesu są produkty partnerów ISV dostępne np.: w Market Place. Oferta jaką przedstawią Partnerzy dla klienta końcowego powinna uwzględniać różne produkty z gamy dostępnych rozwiązań. Produkty Azure, Microsoft Platform – Office i Dynamics, Modern Place, Power BI, Al, IoT, ale również produkty oferowane przez innych partnerów ISV dostępnych w np.: w portalu Marketplace. Ich wzajemne powiązanie i różne funkcje biznesowe przez nie obsługiwane oraz doświadczenie Partnerów są gwarancją oferowania najlepszej wartości biznesowej i zmniejszenia kosztów posiadania (TCO) najnowocześniejszych rozwiązań IT w biznesie.

O uniwersalności rozwiązań Microsoft dużo mówi wypowiedz Satyi Nadelli: „Najlepszym klientem poczty Google jest… Outlook."

Microsoft aby wspomóc swoich Partnerów w dalszym rozwoju zaoferuje w tym roku bezpłatny dostęp do platformy szkoleniowej oraz uruchomi szkolenia dla partnerów w zakresie ścieżki FastTrac.

Wspieranie rozwoju Azura i tworzenie aplikacji przez ISV oraz ich stosowaniu zostało poparte zmianami w wynagradzaniu partnerów za użycie chmury i implementację aplikacji biznesowe ISV.

Microsoft Dynamics 365 - odnotował 65-procentowy wzrost w pierwszych trzech kwartałach roku finansowego 2018. To sprawia, że ​​jest to jedna z najszybciej rozwijających się dywizji produktów Microsoft, jeszcze szybsza niż Office 365. Kierownictwo firmy Microsoft ogłosiło szereg nowych pomysłów, które pomogą partnerom w zaangażowaniu się w Microsoft Dynamics 365, a także w inne aplikacje biznesowe, takie jak Wizualizacja danych Power BI oraz wsparcie IoT w automatyzacji procesów produkcyjnych i biznesowych. Obecnie Aplikacje Biznesowe wchodzące w skład Platformy Microsoft Dynamics 365 dają szansę na tworzenie ciekawych rozwiązań bez konieczności tworzenia dedykowanych linii kodu, a tym samym ułatwi to konkurowanie na rynku z innymi firmami.

"Oznacza to, że musimy mieć zestaw narzędzi, które pozwolą nam zmniejszyć całkowity koszt tych dostosowań i automatyzacji, a teraz stworzyliśmy kompletną nową platformę aplikacji, która moim zdaniem stanowi ogromną szansę dla wszystkich w pokoju - Power BI, PowerApps i Flow. Połączenie tego po prostu zmieni sposób budowania i wdrażania aplikacji." – powiedział Satya Nadella.

Zatem konieczne jest budowanie kompetencji w różnych obszarach technologicznych i produktowych przez Partnerów. Co doskonale wpisuje się w strategie Bonair, który od kilku lat skutecznie rozwija nowe obszary kompetencji np.: Azur, IoT, PowerApps, Flow i Office 365.

Już wkrótce spotkamy się gdzie w szczegółach podzielimy się tym wszystkim czego udało nam się dowiedzieć i spróbujemy razem z „Inspiracji” przygotować pomysł, który przerodzi się w produkt lub rozwiązanie.

Jak co roku przywieźliśmy nowe inspiracje, pomysły na produkty i rozwiązania z wykorzystaniem rozwiązań Microsoft oraz rozwiązań Partnerów. Kierunki w które zmierzamy to: specjalizacje branżowe, rozumienie i orientacja na transformacje cyfrowe klientów oraz dopasowanie struktury i kompetencji pracowników do strategii MS. Obecnie chcemy położyć nacisk na podnoszenie wiedzy pracowników w dostępnych produktach i rozwiązaniach.

Nadal zamierzamy utrzymać pozycję lidera w obszarach które są naszą domeną, ale też chcemy pozyskać nowe kompetencje i tam również zdobywać „szlify” aby móc pokazać, że bycie pierwszym jest wpisane na stałe w naszą strategię.

Zgodnie z obietnicą Microsoftu został opublikowany dokument opisujący zmiany i nowości jakie nas czekają w wersji October 2018

Przeczytaj o nowych usługach i mozliwościach

https://docs.microsoft.com/en-us/business-applications-release-notes/October18/index

e-max.it: your social media marketing partner